Otizmli Çocuklarda Oyun

Tarih: 05-10-2017

Otizmli Çocuklarda Oyun Oyun, çocuğun içinde yaşadığı dünyayı tanıyabilmesi, duygularını ifade edebilmesi açısından son derece önemli bir etkiy ... Devamı..

Çocuklarda Gelişim Geriliği Nedir?

Tarih: 22-09-2017

Çocuklarda Gelişim Geriliği Nedir? Gelişim geriliği, çocuğun gelişim basamaklarına göre, gerçekleşmesi gereken gelişimini zamanında tamamlayamaması ya da ge&cc ... Devamı..

Okul Korkusu Nedir? Okul Korkusu Nasıl Aşılır?

Tarih: 13-09-2017

Çocuğun eğitim hayatı,  yaşamındaki en önemli kişiler olan anne ve baba ile başlar ve okul hayatı ile devam eder. Çocuk üç yaşına girene kadar hayatındaki en önemli kişiler başta ... Devamı..

Psikolojik Rahatsızlık nedir?

Tarih: 17-08-2017

“Bazen hiçbir şey yapamaz hale geliyorum. Hatta bırakın bir şeyler yapmayı, bir şey okumaya dahi gücüm olmadığı gibi konsantre bile olamıyorum. Bazen depresyonun etkis ... Devamı..

Çocuk Eğitiminin Anahtarı: Dengeli Yaklaşım Modeli

Tarih: 08-08-2017

Bireyin hayatı boyunca aldığı eğitimin en önemli kısmı, ailede geçirdiği dönemdir. Çocuğun sosyal, duygusal, ruhsal, zihinsel ve fiziksel yönden gelişimi ilk ola ... Devamı..

Çocuğunuzun Kurallara Uymasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Tarih: 28-07-2017

Çocuklar dünyaya neyin doğru; neyin yanlış olduğu bilgisine sahip olarak gelmezler. Doğdukları andan başlayarak, özellikle de 2 - 2,5 yaşlarından itibaren hayatı ö ... Devamı..

© 2015 Ametist Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi