UYGULAMALI ANNE-BABA EĞİTİM PROGRAMI

 

Çocuk eğitimi konusunda çoğu anne-baba sızlanır. “Ne yaparsam yapayım sözümü dinletemiyorum”, “beni çileden çıkarıyor”, “koyduğum kurallara kesinlikle uymuyor”, “sürekli benimle tartışıyor ve bana karşı geliyor” gibi ifadeler hemen hemen bir çok anne babanın kullandığı ifadelerdir. Aslında çocukların sağlıklı gelişimleri için tam da onların anne-babalarının kararlılığına, onların kurallarına ve otoritelerine ihtiyaçları var iken ne oluyor da bunun tersi bir durum ortaya çıkıyor. Anne – babalar olarak neyi nerede yanlış yapıyoruz?

Bu eğitimin amacı anne-babalara çocuklarının eğitiminde, yapılmaması gerekenler ile yapılması gerekenleri uygulamalı olarak onlara göstermektir. Sonrasında ise tam da çocuğun ihtiyaç duyduğu etkili bir ebeveyn olabilmek için ne yapılması ve nasıl bir tutum sergilenmesi gerektiğini anlamalarını sağlamaktır. Unutmayalım ki kontrol kimde ise yöneten odur. Şimdi bir düşünelim. Acaba evimizde kontrol gerçekten kimde?

Bu uygulamalı bir eğitim programıdır. Hem bu işin teorisi bol bol örnekler üzerinden anlatılacak ve hem de anne-babaların evlerinde çocuklarının yanlış davranışları ile ilgili çektikleri videolar eğitim esnasında değerlendirilip, ne yapılması ve nasıl davranılması gerektiği ile ilgili çözümler sunulacaktır.


© 2015 Ametist Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi